Browse By

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale takżebramki piłkarskie. Jak prawidłowo dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie mają nieco mniejsze wymiary: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają tylko 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Kupując bramki piłkarskie, trzeba pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Porządna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.