Jak zostać stomatologiem – ścieżka kariery dentysty

Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i niezwykle odpowiedzialnym. W tym kontekście powinien zaskakiwać nikogo fakt, że droga, która czyni studenta fachowcem jest bardzo rozległa, a często także pełna wybojów. Postaramy się dzisiaj wyjaśnić, co trzeba zrobić oraz jakiego rodzaju studia ukończyć, żeby móc pracować w tym trudnym, aczkolwiek niezwykle satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Gdańsk oraz inne większe lub mniejsze miasta są niekiedy doskonałymi miejscami aby rozwijać się w tej branży, ukończyć studia oraz uzyskać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Jakie studia musi ukończyć każdy stomatolog? W jakim trybie przebiegają?

Nie istnieje inna droga w celu zostania dentystą, niż ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Warto mieć świadomość, że są to jednolite studia magisterskie. Ponadto wszyscy studenci podejmujący naukę na tym kierunku stoją przed wyborem swojej specjalizacji. Tych jest parę i zależą oczywiście od uczelni. Przyszły stomatolog może zdecydować się chociażby na specjalizację taką jak stomatologia dziecięca lub chirurgia szczękowa. Studia dentystyczne są bardzo wymagające, ale od długiego czasu niezmiennie mogą szczycić się ogromną popularnością pośród najbardziej ambitnych i zdolnych studentów. 

Co przyszłego stomatologa czeka po studiach?

Ukończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły stomatolog musi odbyć trwający rok podyplomowy staż, a po jego ukończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest bardzo trudny, skomplikowany i wymagający szerokiej wiedzy, a także umiejętności praktycznych uzyskanych podczas uprzednio wspomnianego stażu. Należy odnotować, że uprzednio przytoczony staż jest w całości płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Podsumowując, droga do zostania stomatologiem jest niezwykle długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na leczeniu zębów i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. Obecnie wszelkie przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia