Jakie są zadania angiologa?

Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach warto udać się do angiologia i w jakiego typu schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi dolegliwościami związanymi z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten bardzo często współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje siły, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Wśród nich są między innymi tak zwane pajączki i żylaki, ale również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia działają w nieodpowiedni sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno doradzi, co należy w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą samemu lub zlecić zabieg u specjalisty z jednej z podobnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz doświadczonego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, zobacz Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Wśród wielu zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje dość często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić różnorakie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.