Kiedy i po co wykonujemy dezynsekcję?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na eliminowaniu insektów. Jeżeli więc w Twoim domu pojawiły się karaluchy czy też pluskwy, to jest to odpowiedni moment aby pomyśleć nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem artykułu jest firma 24dezynsekcja.pl – specjaliści w dziedzinie dezynsekcji z Warszawy.

Jakie są metody dezynsekcji?

Najczęściej spotykane metody dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczebności szkodników i rodzaju insektów, które przebywają w mieszkaniu, pracownicy doradzą najlepszy sposób.

Metoda oprysku

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Dobrze działa na każdego robaka, jednak przeważnie używany jest do zabijania prusaków i karaluchów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej wykorzystywaną metodą. Spowodowane jest to dużą efektywnością i długotrwałym czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i przy jej stosowaniu nie trzeba się wyprowadzać. Żelowanie wykorzystywane jest przy zwalczaniu prusaków i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu użytkowana jest raczej w wysokich pomieszczeniach albo na świeżym powietrzu. Przykładowym użyciem tego sposobu są regularne opryski na muchy i komary. Jest to też podstawowy sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Gazowanie

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń na minimum 7 dni. Ten sposób wykorzystywany jest w dużych firmach i fabrykach, w których często spotykany jest na przykład mklik mączny albo rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

W zależności od tego jakie robaki zamieszkują nasze mieszkanie i który sposób dezynsekcji wybierzemy, nasze przygotowania do tej procedury będą różne. Zawsze jednak musisz opróżnić szafki, w których podejrzewasz, że zamieszkały szkodniki. Jeżeli myślisz, że insekty przebywają w miejscach trudno dostępnych – odsuń szafy i inne przeszkody. Odłącz od prądu wszelkie urządzenia elektryczne. Ukryj też, albo osłoń wszystkie akcesoria, których używacie często. 
Kiedy przeprowadzane było zamgławianie albo oprysk – przewietrz pokoje, umyj dokładnie wszelkie blaty i stoły, na których szykujesz posiłki, a także posilasz się.
Pamiętaj, że szkodników przybywa w ekspresowym tempie i lepiej rozwiązać problem od razu. W Warszawie uzyskasz profesjonalne wsparcie w zakresie dezynsekcji.