Mankamenty i zalety różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z szeregiem obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym miejscu publicznym powinien być dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozpisywać się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego należyte i regularne użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań podczas epidemii wirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak wiedzieć, że w sklepach znaleźć można mnóstwo różnorakich rodzajów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje łatwość użytkowania, ale i nieco powiększone koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Charakteryzuje się prostotą budowy oraz zredukowanymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, ale znacznie solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem świetnym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych środków i na poprawie poziomu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.

Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!