Prezent na komunię i chrzest – co podarować z okazji tych wydarzeń?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, stoisz przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju prezent kupić?

Co podarować z okazji uroczystości chrześcijańskiej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym rozwiązaniem będzie kupno nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego typu podarunku, lecz jeśli bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć trochę niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Srebrne obrazki to stosowny upominek

Bardzo dobrym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnych drobnostek powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Ciekawe są także obrazki srebrne święta rodzina. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z rowerów czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.