Prowadzenie ciąży – jak wygląda?

Cykliczne wizyty u ginekologa powinny być normą dla każdej kobiety. Może napawać optymizmem, że poziom wiedzy w tej kwestii rośnie. Ewentualne skutki zaniedbań na tym polu mogą być wszak krytyczne.

Badania ginekologiczne powinno się przechodzić z pobudek profilaktycznych. Ginekologa powinno się odwiedzać też w sytuacjach takich jak bóle czy swędzenie w okolicach intymnych albo w momencie gdy planujemy ciążę. Kompleksową obsługę ginekologiczną zagwarantować może klinika Silver Medica.

Zwłaszcza ciąża jest ważnym zagadnieniem dla każdej kobiety. By przejść ją w należytym zdrowiu warto ją zaplanować. Pomoc w planowaniu ciąży i jej przejściu mogą specjaliści z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i stałe obserwowanie stanu dziecka powinny przyczynić się do urodzenia silnego malucha.

Ciąża – jak ją zaplanować i się do niej przygotować?

W dzisiejszych czasach wiele par ma problem z doprowadzeniem do ciąży. By zwiększyć swoje szanse na zapłodnienie warto się starannie do tego przygotować. Wizyta u ginekologa, po dogłębnym wywiadzie, pozwoli nam otrzymać skierowanie na najważniejsze badania.

Istotną rolę w staraniu się o dziecko mają także przywyczajenia pary – szczególnie damskiej części duetu. Trzeba odstawić wszelkie używki. Niezbędna jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Sposób odżywiania i należyte nawodnienie również mają znaczenie.

Ponadto kobietom zaleca się stosowanie kwasu foliowego, który niweluje ryzyko pojawienia się u dziecka wad wrodzonych.

Jak często odwiedzać lekarza w trakcie ciąży?

Kiedy starania o potomstwo zakończą się sukcesem, powinno się zostać w stałym kontakcie z lekarzem. Coraz częstszym rozwiązaniem jest asysta w prowadzeniu ciąży przez fachowców. Tego typu opiekę oferuje dla przykładu klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może oczekiwać na pomoc na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się niezwłocznie zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno to nastąpić w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po zdiagnozowaniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada pacjentce kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Realizowany jest też szereg niezbędnych badań – cytologia, USG i pozostałe badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa bazuje na kontroli jej przebiegu – sprawdzane jest zdrowie zarówno mamy, jak i pociechy znajdującej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne wykrywanie ewentualnyc wad prenatalnych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala zastosować leczenie jeszcze w trakcie życia płodowego.

Usługa prowadzenia ciąży charakteryzuje się spersonalizowanym podejściem tematu. Wsłuchuje się ona w oczekiwania przyszłej matki i zawsze stara się znaleźć najlepsze w danej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w rozpisaniu odżywczej diety dla kobiety, a także pomaga rodzicom przygotować się na przyjęcie malucha na świecie.

Zatem wybierając wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się zorientować jakim podejściem wyróżnia się konkretna placówka. Silver Medica bez wątpienia zasługuje tu na wspomnienie ze względu na duży poziom wiedzy praktycznej personelu, dobrze zaopatrzone gabinety i stuprocentowe zaangażowanie we współpracę z pacjentką.