Sposoby na wybielenie zębów – sprawdź jakie są

To właśnie ze względów estetycznych zazwyczaj decydujemy się na wybielanie zębów w czym pomaga nam stomatologia estetyczna w Międzyrzec Podlaski. Istnieje wiele technik wybielanie zębów. Niemniej warto mieć w pamięci że nie u każdego naturalny kolor kości pozwoli na osiągnięcie wymarzonego rezultatu.

Te zabiegi pozwalają na uzyskanie białych zębów:

usunięcie kamienia nazębnego – pomimo, że nie jest to stricte metoda wybielania, to poprawia wygląd zębów. Zdejmowanie kamienia polega na wielu zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie uzębienia.
wybielanie zębów przez nakładki – polega na nałożeniu na uzębienie specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Powinno się je nosić po kilka godzin dziennie przez kilka tygodni.
wybielanie za pomocą lampy – jest to szybki i drogi sposób aby wybielić zęby. Taki zabieg nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także nieco ponad godzinę a efekty widoczne są natychmiast.
technika walking bleaching – ta metoda polega na stopniowym wybielaniu wnętrza zębów, czerpie ona nadboran sodu i pozwala aby pozbyć się przebarwień na martwych zębów.
power bleaching – to zabieg wzmożonego wybielania martwych zębów używając do tego ciepła.

Jak domowymi sposobami wybielić zęby?

Substancje wykorzystywane do wybielania zębów to nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru oraz nadboran sodu. Bezwątpienia nie znajdziemy ich w preparatach drogeryjnych.Należy też stwierdzić że preparatami drogeryjnymi nie osiągniemy takiego efektu jak w gabinecie dentystycznym. Niemniej jednak produkty, po które można sięgnąć, by w domu wybielić, to:
pasty do wybielania,
płyny do płukania jamy ustnej,
nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko gotowe produkty działają, istnieją też typowo domowe sposoby na wybielanie zębów. Polegają one na szczotkowaniu zębów za pomocą sody oczyszczonej, kurkumą a także węglem aktywnym. Należy jednak pamiętać aby praktykować te sposoby przez kilkanaście tygodni, aby uzyskać efekt. Ponadto na zęby wybielająco wpływa też stosowanie odpowiednich szczoteczek.