Kiedy sprawdzi się spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle widziane jako jedne z najbardziej stylowo stworzonych produktów drukarskich. Technika spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a również wielostronnicowe projekty. Ze względu na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Czym charakteryzują się produkty spiralowane?

Oprawa spiralna to proces, który łączy ze sobą strony z reguły plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do otworów wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm oferuje również rozmaite kolory spirali – żeby produkt był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się najczęściej dla dokumentów do 300 stron. Jedną z najciekawszych usług na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – introligatornia – oferują oni wykonywanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Specjalistyczne wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także solidność.

Spiralowanie – zalety

Przed zamówieniem projektu do wydrukowania prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Przeważnie skupiamy się na kwestiach poglądowych, podczas gdy zagadnienia techniczne są jednakowo ważne. Jeśli postawimy na spiralowanie, możemy mieć pewność, że strony produktu będą się swobodnie obracać, pozostawać na swoim miejscu, a szczególnie nie będą się giąć i niszczyć. Książek spiralowanych nie trzeba też trzymać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie dlatego jest to jeden z lepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a również zajęcia małej ilości miejsca na biurku czy stoliku.