Pozbywanie się zbędnego owłosienia – przegląd

Włoski na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę przed chłodem. Aczkolwiek obecnie nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu wiele osób pragnie się ich pozbyć. Można powiedzieć, że pozbywanie się włosków jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już wiele wieków temu znane były ludzkości różne sposoby pozbywania się włosków z ciała. Korzystały z nich obie płcie. W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety powinny być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod usuwania włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które sposoby są najlepsze? Czy warto skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego?

Którą metodę wybrać?

Wybór sposobu pozbywania się owłosienia zależy jedynie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta stosowana w salonie kosmetycznym, jak i w domu ma pewne wady i plusy. Niewątpliwie przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Jeżeli mamy najmniejsze wątpliwości, należy skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać rozbudowaną ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością wybierze najlepszą metodę dla siebie.

Pozbywanie się nadmiernego owłosienia – domowe sposoby

Istnieje pare sposobów na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania profesjonalnego sprzętu. Potrzebna jest maszynka i żel do golenia. Jest to także stosunkowo szybki sposób, aczkolwiek należy pamiętać, że może powodować podrażnienia, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga wykorzystania specjalnego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo łatwa, ale może powodować alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długotrwałe efekty, aczkolwiek jest bardzo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Aby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą trudne do złapania. 

Jak usunąć owłosienie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

na skórę nakładany jest płynny wosk, który po wyschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej skutki się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków permamentnie. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta była skuteczna należy wykonać ten zabieg kilka razy. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.