Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście obecnie skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą podrażniać skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Na ogół dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.